Jak zagęścić włosy w 2024?

Jak zagęścić włosy w 2024?

Jak zagęścić włosy w roku 2024 — dla osób z wypadającymi włosami lub mających od urodzenia rzadkie włosy przygotowaliśmy listę naprawdę działających metod, jak można zagęścić włosy wizualnie i faktycznie. Metody pokazują świetne rezultaty, są bezpieczne dla najdelikatniejszych włosów, nowoczesne z punktu widzenia estetyki, oraz komfortowe w codziennym życiu. Zagęszczanie włosów nigdy nie było takie proste i skuteczne jak w 2024 roku.

 1. Zagęszczacz do włosów: jak zagęścić włosy natychmiast
 2. BIOTAŚMY: innowacyjne doczepianie włosów
 3. Tupety/Toppery: łysienie na czubku głowy
 4. Mikropigmentacja skóry głowy: zagęszczanie włosów tatuażem
 5. Technologia LLLT: urządzenia laserowe stymulujące wzrost włosów
 6. Przeszczep włosów chirurgiczny
 7. Cena na zagęszczanie włosów w 2024

Jak zagęścić włosy natychmiast — zagęszczacz do włosów

Jak zagęścić włosy natychmiast — zagęszczacz do włosów

 

🥇 Cienie do włosów na odrosty — kompaktowy proszek równomiernie pokrywa włosy, tworząc idealny kolor i efekt naturalności. Wygodny do przenoszenia i łatwy w użyciu, nie rozsypuje się. Zagęszczanie włosów cieniami, naszym zdaniem, jest najwygodniejsze wśród zagęszczaczy.

🥈 Mikrowłókna do zagęszczania włosów — syntetyczne włókna lub włókna na bazie bawełny łączące się z naturalnymi włosami, tworząc iluzję pełniejszej objętości. Mikrowłókna są mikroskopijne i niewidoczne gołym okiem, skutecznie maskując przerzedzenia, odrosty a także siwe włosy. 

🥉 Zagęszczacz do włosów w sprayu — to w zasadzie farba do włosów w sprayu. Spray koloruje prześwity skóry na głowie i maskuje odrastające korzenie. Może być mniej precyzyjny niż cienie do włosów, wymaga ostrożności podczas aplikacji wzdłuż linii wzrostu włosów.

BIOTAŚMY: innowacyjne doczepianie włosów 

Zagęszczanie włosów na stałe: wow metodą BIO TAŚMY
Na zdjęciu klientka ma przyklejoną jedną gęstą biotaśmę o szerokości 30 cm, długość włosów 32 cm. Efektem jest zagęszczanie włosów i lekkie przedłużanie.

▶︎ BIOTAŚMY to rewolucyjna nowość w świecie doczepów i odpowiedź na pytanie, jak zagęścić włosy domowym sposobem.

Ta metoda polega na przyklejeniu jednej długiej i szerokiej taśmy z włosami do własnych włosów za pomocą delikatnego bio-kleju w zaledwie 10 minut. Z pomocą biotaśm możliwe jest zarówno zagęszczanie włosów, jak i przedłużanie włosów.

Główne zalety tej metody oraz różnica w porównaniu z długotrwałymi istniejącymi metodami zagęszczania włosów polega na:

✅ absolutnym bezpieczeństwie dla włosów

✅ szybkości aplikacji i wyjątkowym komforcie noszenia

✅ wystarczy jedna biotaśma, którą można nosić przez cały miesiąc, nie zdejmując.

Wlosy na tasmie

🌱 Biotaśma jest przeznaczona dla osób z cienkimi i rzadkimi włosami, trwała, przeznaczona do wielokrotnego użytku.

Komu pasuje: łysienie androgenowe, metoda odpowiednia dla osób z natury cienkimi i słabymi włosami oraz dla tych, którzy chcą zwiększyć objętość po nieudanym farbowaniu lub agresywnym przedłużaniu włosów, zwłaszcza dla blondynek.

Tupety/Toppery: jak zagęścić włosy na czubku głowy

Topper, inaczej znany jako nakładka z włosami na wierzch głowy, to doskonałe rozwiązanie dla osób z przerzedzonymi włosami lub łysieniem na czubku głowy. Zagęszczanie włosów za pomocą topperu odbywa się dokładnie na wierzchu głowy. W tym tkwi jego różnica w porównaniu z perukami.

Tupety/Toppery: jak zagęścić włosy na czubku głowy
 1. Topper z klipsami (Clip In) — jest to najpopularniejszy rodzaj topperów. To odpowiada przypadku, gdy na czubku głowy są włosy и niezbędne jest natychmiastowe zagęszczenie włosów.
 2. Topper na bazie silikonowej - może być przyklejony do czubka głowy dzięki specjalnemu klejowi lub taśmie fryzjerskiej, dzięki czemu topper utrzymuje się na głowie przez kilka tygodni. Zaleca się profesjonalną aplikację.

👉 Ważne jest również, że topper może być wykonany na różnych bazach:

 1. Na siateczce: topper na bazie delikatnej siateczki — iżejszą i bardziej przewiewną konstrukcję. Idealny na lato.
 2. Na bazie mikroskóry (imitacja naturalnego przedziałku) — ta opcja zapewnia maksymalnie naturalny wygląd przedziału, naśladując skórę głowy. Jednakże, topper jest cięższy.
Tupet

 

Zagęszczanie włosów tatuażem — mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg kosmetyczny, podczas którego specjalne pigmenty wprowadzane są w górną warstwę skóry głowy w celu imitacji włosów i stworzenia iluzji gęstszego pokrycia na przerzedzonej lub całkowicie łysiej głowie lub do korekty linii wzrostu włosów. Znana również jako "tatuaż skóry głowy".

Możliwości mikropigmentacji u kobiet — wizualne zagęszczenie zakol

Możliwości mikropigmentacji u kobiet — wizualne zagęszczenie zakol

Trwałość rezultatów: W zależności od czynników, takich jak typ skóry, metoda i pielęgnacja, efekt może utrzymywać się od 2 do 5 lat. Mikropigmentacja włosów może być trwała przez całe życie. Pigment stopniowo jaśnieje, w sposób równomierny.

Komu pasuje: w przypadku łysienia plackowatego, przy łysieniu androgenowym, nadaje się do wizualnej korekty linii wzrostu włosów, kamuflaż blizn, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Technologia LLLT (low-level laser therapy) — urządzenia laserowe do zagęszczania włosów

Technologia LLLT (low-level laser therapy) — urządzenia laserowe do zagęszczania włosów

▶︎ Wyniki badań klinicznych wykazały, że promieniowanie laserowe ma pozytywny wpływ na leczenie wypadania włosów. Odkrycie terapii laserowej zostało dokonane w 1967 roku. Przypadkowo zauważył, że efektem ubocznym stosowania lasera jest wzrost włosów i ich zagęszczanie.

Urządzenia można również stosować w celach profilaktycznych oraz w celu zagęszczenia włosów i poprawy stanu włosów. Pomagają przywrócić naturalny cykl wzrostu włosów, nowe włosy rosną gęstsze, grubsze.

Na rynku dostępne są trzy główne urządzenia wyposażone w technologię LLLT — grzebień, czapka i opaska.

Komu pasuje: Przy aktywnym wypadaniu włosów zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Przeszczep włosów — zagęścić włosy u chirurga

Efektywną metodą zagęszczania włosów w walce z łysieniem jest przeszczep włosów, dostępny zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Skuteczność przeszczepu włosów jest udowodnionym faktem, jednak pod warunkiem, że procedurę przeprowadza doświadczony chirurg. To "dzieło złotnicze", gdzie każdy detal ma znaczenie.

Istnieje kilka metod przeszczepu, a specjaliści dobierają optymalną w zależności od wskazań pacjenta, kierując się oczekiwanym rezultatem. Jednym z głównych niedociągnięć jest brak natychmiastowej bujnej czupryny po przeszczepie — włosy odrastają z czasem (ostateczny efekt po 8–12 miesiącach). Kilka tygodni po operacji przeszczepione włosy zaczynają wypadać. To uważa się za normalne i trwa 50-60 dni. Około 3 miesiące po przeszczepie z przeszczepionych cebulek zaczyna rosnąć stała czupryna, sięgająca do 1 cm na miesiąc.

Komu pasuje: zagęszczanie włosów w taki sposób jest zalecane dla leczenia łysienia typu męskiego, u kobiet z przerzedzającymi się włosami. Pozytywne rezultaty uzyskuje się w sytuacji, gdy włosy są gęste na skroniach i tylnej części głowy, a wypadanie włosów zwolniło się lub zatrzymało.

💲 Ile kosztuje zagęszczanie włosów w 2024💲

▶︎ Zagęszczacz do włosów — od 30 do 130 złotych. Ich różnica polega na opakowaniu i systemie aplikacji, a także na materiale, z którego wykonane są włókna.

▶︎ BIO TAŚMYcena zagęszczania włosów metodą Bio taśmy — koszt zestawu wynosi od 1400 do 1900 zł w zależności od długości włosów. Wskazana cena dotyczy wysokiej jakości włosów słowiańskiego typu.

▶︎ Tupety/toppery — cena zagęszczania włosów za pomocą nakładek z naturalnych włosów wysokiej jakości zaczyna się od 2500 złotych za włosy o długości 20-30 cm do 6000 złotych za włosy o długości 50-60 cm.

▶︎ Mikropigmentacja skóry — koszt za wierzch głowy wynosi od 900 zł do 1700 zł, za całą głowę 5000-7000 zł.

▶︎ Technologia LLLT — ile kosztuje zagęszczanie włosów — сena laserowych grzebieni zaczyna się od 300 zł do 1500 zł (za grzebień marki Hairmax). Cena za laserową czapkę wynosi około 5000 zł. Na rynku dostępne są również laserowe opaski, a ich cena sięga do 4000 zł.

▶︎ Przeszczep włosów chirurgiczny — сena w Polsce na przeszczep włosów (cała głowa) – 2000/2800 graftów — 30 000 - 35 000 zł; cena w Turcji na przeszczep włosów (cała głowa) – 2000/2800, graftów — 10 000 - 15 000 zł.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.